You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Prvé preteky v znamení prvých víťazstiev aj pádov

​​​​​​​V apríli sa rozbehol pretekársky kolotoč naplno a viacerí z našich jazdcov si pripísali prvé víťazstvá.

Súťažnú sezónu ŠK Cyklo-Tour Sereď otvorila trojica našich jazdcov v nedeľu 7. apríla na Slovenskom pohári v cestnej cyklistike v Trnave. Všetci traja, Ondrej Mačaj, Dávid Klučik a Erik Klučik, dokončili trať dlhú 135 kilometrov. Popri skúsenom Ondrejovi si tento druh pretekov premiérovo vyskúšali aj bratia Klučikovci. Preteky boli celý čas rýchle, nervózne s viacerými pádmi, ktoré ovplyvnili aj našich jazdcov. Erik finišoval na 72., Ondrej 78. a Dávid na 87. mieste. „Boli to moje prvé väčšie cestné preteky. Odnášam si z nich veľmi dobré skúsenosti, keďže prvýkrát som súťažil na ceste v kvalitnej konkurencii,“ povedal po pretekoch Dávid.

Nasledujúci víkend začali 1. kolom seriálové preteky Merida Road Cup (MRC), na ktoré sa túto sezónu sústredia viacerí jazdci klubu. Trať v Bánovciach nad Bebravou sadla Patrikovi Gerhátovi, ktorý triumfoval v kategórii Masters A a vybojoval tak na trati dlhej 90 kilometrov pre klub prvé zlato v sezóne. "Celé preteky som sa snažil kontrolovať prípadný únik, čo sa podarilo. Po prejazde posledného kopca som vedel, že sa bude rozhodovať v špurte. Držal som sa preto vpredu a špurtoval z čela balíka, čo bola rozhodne správna voľba," zhodnotil Patrik. Igor Daniš obsadil v kategórii Masters C 14. miesto a Jozef Bartolen nebol z technických príčin hodnotený.

Počas týždňa, v stredu 17. apríla, sa 1. kolom rozbehla aj Trnavská cyklistická liga (TCL), ktorej sa zúčastňujú viacerí naši cyklisti a cieľom je obhájiť prvenstvo v celkovom hodnotení tímov z minulého roka. Prvé kolo začalo v Doľanoch časovkou do vrchu dlhou 3,4 kilometra. V chladných a daždivých podmienkach nás reprezentovalo až osem jazdcov. V najsilnejšej A-kategórii sa najlepšie darilo Ondrejovi Mačajovi, ten obsadil 4. miesto, Patrik Gerhát skončil šiesty a tesne za top 10 dokončil časovku Erik Klučik. V B-kategórii získal striebro Dávid Klučik, prvú desiatku uzatvoril Jozef Löbb a 17. skončil Norbi Adamča. Jazdca na bedni sme mali aj v C-kategórii v podobe strieborného Jozefa Bartolena. Na 18. mieste skončil Maroš Bobák.

kend 20.-21. apríla bol pretekmi poriadne nabitý. Na 15. ročníku Škoda Svätojurský MTB maratón ho odštartovali Dávid a Erik Klučikovci a Jozef Löbb. V upršanom a chladnom počasí sa darilo najlepšie Erikovi Klučikovi, ktorý ovládol s takmer minútovým náskokom 42 kilometrov dlhú trať. "Na maratón vo Svätom Jure som sa veľmi tešil, keďže ide o moju domácu trať. Od začiatku som sa cítil dobre, trať bola rozmočená a blatová, čo mi taktiež vyhovovalo, keďže som bol dobre technicky pripravený. Po najväčšom stúpaní smerom z Limbachu sme ostali len dvaja, pričom sa mi podarilo pred súperom spraviť náskok pred posledným stúpaním a potom sa mi ho podarilo ustrážiť," zhodnotil Erik. Výborný výsledok zaznamenal na rovnakej trati aj Dávid, ktorý si na svoje konto v celkovom hodnotení pripísal ôsmu priečku (5. miesto v kategórii). Jozef Löbb dokončil preteky na 81. mieste (24. miesto v kategórii).

Súťažilo sa aj v zahraničí. Na rakúsky Neusiedler See Radmarathon sa vybrala dvojica našich členov - Peter Sýkora a Martina Hudáková. V tímovej časovke obsadili vo veterných podmienkach 9. miesto. „Prvotné plány jazdy trocha narušilo počasie, veterné a daždivé podmienky preverili aj našu techniku jazdy, avšak aj napriek tomu sme do toho dali maximum a umiestnili sa v top 10, čo považujeme za super skúsenosť, nakoľko v porovnaní s poloprofesionálmi sme podľa mňa vôbec nezaostali. Už sa teším na ďalší ročník,“ dodal Peter.

Pretekársky víkend zakončili naši cyklisti na MRC v Prievidzi. Na trase dlhej 129 kilometrov obsadil 4. miesto v kategórii Masters A Patrik Gerhát. Podarilo sa mu však získať vyhrať cenu za rýchlostnú prémiu. V kategórii Masters B skončil Jozef Bartolen na 5. mieste a v Muži B dokončil preteky Ondrej Mačaj na 6. mieste. V kategórii Hobby ešte obsadili 8. miesto Tomáš Finta a desiatku uzatvoril Milan Mládek. Bohužiaľ, preteky poznačili pády, v ktorých sa ocitli aj niektorí z našich jazdcov. Najhoršie dopadol Maroš Bobák, ktorý skončil v nemocnici a bude musieť na pretekoch v nasledujúcich týždňoch absentovať. Marošovi prejeme rýchle zotavenie a čo najskorší návrat na bicykel!

S úspechmi ešte nekončíme. V sobotu 28. apríla sa pretekalo aj na MTB Humenskom cyklomaratóne, kde svojim súperkám nedala šancu Martina Hudáková a zvíťazila na kratšej, 21-kilometrovej trati. „Nemala som najlepšie nohy, ale už od začiatku som sa držala vpredu a prvé stúpanie sa mi podarilo vyjsť bez toho, aby som zosadala z bicykla. To mi dodalo silu a verila som si, že by z toho mohol byť dobrý výsledok. Trať bola technicky náročnejšia, pretože bola mokrá a bicykel mi na nej nesedel najlepšie, ale organizačne to bolo zvládnuté perfektne a ja sa z výsledku teším,“ povedala po pretekoch Martina. Peter Sýkora obsadil v celkovom poradí výborné 7. miesto.

Naši jazdci nesúťažia len na bicykli, ale aj v iných športoch. Medzi najčastejšie športy patrí beh, a práve ten si išiel vyskúšať Jozef Bartolen na päť kilometrov dlhej trase Seredského behu. A vôbec sa nestratil, vo svojej kategórii 40-59 rokov získal bronz a celkovo obsadil 7. miesto. „Atmosféra bola super. Tento rok nemám veľa nabehané, išlo len o môj piaty beh v tomto roku. Zo začiatku som sa držal za prvými bežcami, no neskôr som mierne spomalil, aby som vydržal celé preteky. Výsledok v cieli ma veľmi potešil,“ zhodnotil Jozef.

V závere mesiaca, v nedeľu 28. apríla, sa konal ešte Slovenský pohár v Krupine. Tu sme mali zastúpenie v podobe Ondreja Mačaja. Ten obsadil na 130-kilometrovej trati v silnej konkurencii 52. miesto. „Nebyť taktických chýb pri prvých stúpaniach, kde som išiel z konca balíka, tak som mohol prísť do cieľa so skoršou skupinou, kde sa išlo o 30. miesto,“ uzavrel Ondrej.