You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Načítavam...

Trnavská cyklistická liga sa zavŕšila časovkou

Na záver sezóny prišiel organizátor TCL so správou, ktorá nás zaskočila.

V poradí už 28.ročník regionálnej Trnavskej cyklistickej ligy sa podarilo zrealizovať aj napriek rôznym pandemickým opatreniam. Liga sa začala prológom v Trnave 19.mája a skončil časovkou rovnako v Trnave 11.9.2021. Počas celej sezóny sa uskutočnilo 12 kôl v Trnavskom kraji, čo bolo zhruba o polovicu menej, ako býva zvykom. Počet štartujúcich cyklistov bol spolu takmer 140, ktorí bojovali o čo najlepšie umiestnenia. Medzi nimi boli aj naši 11 pretekári, ktorí mali zastúpenie v každej z piatich kategórii - od detskej až po ELITE.

Celoročné medailobranie

Tento ročník bol pre náš klub mimoriadne úspešný aj napriek silnej konkurencii a novým menám v cyklistickej komunite. Nové mená vedeli niekedy poriadne zamiešať karty počas pretekov, alebo v celkovom poradí. Počasie nebolo vždy ideálne. Okrem daždivého prológu, veterných, či chladnejších etáp sa pretekalo aj v horúcich letných dňoch. Každý si tak prišiel na svoje obľúbené počasie, čo sa prejavilo aj na výsledkoch.

Finále vyvrcholilo v poslednom kole – známom aj ako Trnavská jarmočná 6666 m časovka. Okrem účastníkov ligy bolo dostupné aj pre verejnosť. Tu sa nám podarilo obsadiť krásne  2., 5., 6., 7. a 8. miesto. Celkovo sme počas roka obsadili 8 prvých miest, 4 druhé miesta, 7 tretích miest.TOP 5 sme skončili 9 krátv TOP 10 17 krát. Môžeme povedať, že sme bodovali a obsadili pódium v každom kole.

Keďže sa bral do záverečneho hodnotenia len určitý počet najlepších umiestnení trochu nám to zamiešalo karty. V celkovom hodnotení sme nakoniec obsadili 1.miesto, 6.miesto, 7.miesto, 8.miesto 3x 9.miesto, 10.miesto, 2x TOP 20 a jedno 30.miesto.

Najlepší klub sezóny 2021

Keďže sme bojovali celú sezónu o čo najlepšie umiestnenia, boli sme dekorovaní špeciálnou cenou. Ako najlepší klub Trnavskej ligy s počtom bodov 785 sme sa umiestnili na 1.mieste pred klubom Cyklisti Trnava (652bodov) Trnava Cycling Team (643bodov). Pravdupovediac sme o tomto druhu súťaže nevedeli a milo nás to zaskočilo. Škoda, že sme sa tejto udalosti pre pracovné udalosti viacerých nemohli zúčastniť všetci. Našťatsie nás tam zopár prišlo a mohli sme si prevziať toto ocenenie a s úsmevom zapózovali fotografovi.

Hodnotenie pretekov

Organizátori pripravili pre účastníkov záverečnej časovky kotlíkový guláš a podávalo sa aj pivo, či minerálka. Nielen v poslednom kole sa o cyklistov starali organizátori takýmto honosným štýlom. Pitný režim, energetické gély, alebo sladké pečivo sa servírovalo aj v iných kolách, čo bolo super.  Rovnako sa zlepšila aj celková úroveň zabezpečenia pretekov, komunikácia, rýchlosť vyhodnotenia výsledkov a pribudli ďalšie zmeny, čo je pozitívne aj do ďalších ročníkov.

Chceme sa poďakovať mestu Sereď, Trnavskému kraju a ďalším naším partnerom, ktorí nás finančne, alebo vecne podporujú a mohli sme aj vďaka nim štartovať na týchto pretekoch. Vážime si to a tešíme sa na ďalší ročník.