Sereďmaratón | ŠK Cyklo-Tour Sereď

Sereďmaratón

 

História preteku siaha až do roku 2006. Kedy štartoval na Slovensku 1.ročník nového cyklistického preteku. Trasa a dĺžka preteku sa počas jednotlivých rokov upravovala a vylepšovala. Počas tohto obdobia si získavala čoraz viac nadšencov cyklistiky v každom veku o čom svedčí aj narastajúci počet pretekárov. V roku 2017 sa uskutočnil v poradí už 12. ročník s rekordným počtom 264 pretekárov.

 

Trasa obsahuje ako roviny, tak aj kopce. Preteky pretínajú Trnavský a Nitriansky kraj, 5 okresov, prechádza sa 23 obcami a 2 mestami. Za víťazstvá na horskej a rýchlostnej prémii sa udeľujú mimoriadne ceny najrýchlejším pretekárom. Celá trať je zabezpečená dobrovoľníkmi, skupinou motorkárov, príslušníkmi štátnej a mestskej polície.

 

 
 

Tento rok sa uskutoční v poradí už 13.ročník. Trasa pretekov zostáva nezmenená.

Časový harmonogram prechodov cez jednotlivé obce, propozície a trasu pretekov nájdete v tomto linku.

 

 

Detský pretek

 

Myslíme aj na tých najmenších cyklistov. Popri preteku preto organizujeme aj detský pretek s názvom Cyklomaratónik. Preteká sa v 4 kategóriách. Na štart sa každoročne postaví okolo  70 detí.

 

 

Organizátor

 

Organizátorom oboch podujatí je cyklistický klub ŠK Cyklo-Tour Sereď, ktorý vznikol v roku 2002 a tento rok píše už 16-ročnú existenciu. Počas svojho pôsobenia zorganizoval už niekoľko súťaží pre deti a mládež. V spolupráci so Slovenským paraolympijský výborom pripravoval  medzinárodný pretek pre zrakovo a telesne postihnutých športovcov. Rovnako je od roku 2005 správcom legalizovaných cyklotrás  v okolí mesta Sereď o celkovej dĺže 144km.

Jazdci klubu štartovali v roku 2017 na 24 podujatiach v ktorých nazbieral 6 zlatých, 7 strieborných a 5 bronzových medailí.

 

 

 

 

Kontakty

 

Čestný riaditeľ pretekov: Dušan Holbík 0903 532 839 / info@cyklosered.sk

Riaditeľ pretekov a marketing: Lukáš Riha 0904 430 214 / marketing@cyklosered.sk

Mediálne a technické zabezpečenie: Erik Štefanek, Štefan Števík

 

 

 

Bližšie info o oboch pretekoch nájdete na >>v tomto linku<<.