O KLUBE | ŠK Cyklo-Tour Sereď

O KLUBEKlub ŠK CYKLO-TOUR SEREĎ vznikol v marci roku 2002, registráciou na MV SR.

 

Zastrešuje všetky cyklistické aktivity od cestnej a horskej cyklistiky, aktívnu cykloturistiku až po značenie cyklotrás.

 

Počas celého 16 ročného fungovania sa formoval a neustále zlepšoval. Vlastnou prácou a spoluprácou s klubmi z okolitých miest a okresov, ako aj s inštitúciami na rôznych úrovniach, sa klub ŠK Cyklo-Tour Sereď radí medzi plnohodnotné, aktívne slovenské cyklistické kluby. Pripravil niekoľko úspešných podujatí pre deti a mládež z okolitých základných škôl, rekreačných, ale aj profesionálnych cyklistov.

 

 

Medzi najznámejšie zorganizované podujatia patrí:
• Majstrovstvá Slovenska hendikepovaných športovcov s medzinárodnou účasťou
• Majstrovstvá Slovenska železničiarov
• Sereďmaratón
• Vianočná cyklojazda pre všetkých priaznivcov cyklistiky
• Cyklistika za gulášom - cyklistika spojená s varením guláša, športové hry a zábava
• Cyklománia pre všetkých - súťaž pre deti a cyklojazda pre všetkých v spolupráci s mestom Sereď – projekt Sereď v pohybe
• Časovka družstiev - verejný pretek v spolupráci s mestom Sereď – projekt Sereď v pohybe
• Seriál Cyklosúťaží detí a mládeže pre ZŠ Sereď a okolie
• Nedeľné cyklojazdy pre deti z Detského domova v Sereď
• Značenie cyklotrás medzi Sereďou, Hlohovcom a Šaľou

 


Jazdci klubu sa zúčastňujú súťaží Slovenského pohára v cestnej cyklistike, cyklomaratónov. Najnovšie zaradili do kalendára aj Slovenský pohár v cyklokros.

 

V roku 2017 štartovali na 24 pretekoch z ktorých si odniesli 18 medailí.
 

 PROJEKTY KLUBU

 

Sereďmaratón

Významnou cyklistickou udalosťou roka pre mesto aj celé Slovensko je Sereďmaratón. Ide o jeden z najväčších medzinárodných cyklistických pretekov na Slovensku. V roku 2017 bola zaznamenaná rekordná účasť 264 pretekárov zo Slovenska aj zo zahraničia. Okrem slovenských pretekárov sa na štart postavili aj pretekári z Čiech, Nemecka, Maďarska, Anglicka, Ruska a Rumunska.

 V roku 2017 sa na štart 12.ročníka postavilo rekordných 264 pretekárov zo 7 krajín. Pretek sa stáva čoraz viac obľúbeným nielen medzi cyklistami, ale aj obyvateľmi 25 miest a obcí cez ktoré prechádza. Trať dlhú 116km lemuje každý rok čoraz viac povzbudzujúcich fanúšikov tohto športu. Najväčšiu radosť nám však urobili naši jazdci, ktorí v tomto ročníku obsadili opäť pódiové umiestnenie, 1. a 3. miesto.

 

 

 

 

Cyklomaratónik

V rámci preteku Sereďmaratónu myslíme aj na tých najmenších. Podporovať v deťoch športového ducha a učiť ich fair play chceme už v rannom veku. V roku 2017 sa uskutočnil v poradí už 3.ročník. Na štarte sa každoročne objaví okolo 60 detí, ktoré medzi sebou môžu súťažiť v 4 kategóriách. Zároveň je to príjemne strávený nedeľný deň, ako pre rodičov tak aj obyvateľov mesta Sereď.

 


 


Training camp

Nový projekt, ktorý vznikol v roku 2017. Vďaka novému sponzorovi Hotel Park Avenue **** sa v okolí Piešťan uskutočňuje 3-dňové sústredenie pre jazdcov klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď. Sústredenie býva naplánované pred pretekom Sereďmaratón, takže ideálne pasuje po časovej aj profilovej stránke. Jazdci si môžu vymeniť skúsenosti, zlepšiť kondíciu na ďalšie preteky a detailne natrénovať trasu Sereďmaratónu.

 

 
Po trase Sereďmaratónu

Pred oficiálnym štartom cyklistického podujatia Sereďmaratón pripravil klub ŠK Cyklo-Tour Sereď pre všetkých cyklistov tréningové jazdy, ktoré dostali názov PO TRASE SEREĎMARATÓNU. Zorganizované boli 3 tréningové testovacie jazdy v mesiacoch marec – máj. Testovacie jazdy boli zabezpečené policajným doprovodom, alebo sprievodným vozidlom. Najlepší jazdci boli odmenení diplomom a medailou. Vzhľadom k záujmu cyklistov a pozitívnej odozve sa bude uvažovať nad týmito testovacími jazdami aj naďalej.

 
Hlavným cieľom cyklistického klubu je obhajovať 1. miesta na pretekoch, reprezentovať klub a mesto Sereď na rôznych športových podujatiach. Pozitívne prispievať v regióne k rozvoju športu a propagácii cyklistiky, ako modernej formy ekologickej dopravy pre širokú verejnosť. Každoročne organizovať a vylepšovať cyklistické pretek Sereďmaratón.

 

 

 

Každý záujemca o tento šport je u nás vítaný! :)