Odpočívaj v pokoji Dušan | ŠK Cyklo-Tour Sereď

Odpočívaj v pokoji Dušan

Pridané 8.3.2019. Autor: Lukáš Riha v kategórií: ČLÁNKY
Odpočívaj v pokoji Dušan

Smutná správa pre klub . Opustil nás náš obľúbený cyklista, zakladateľ klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď a medzinárodných pretekov Sereďmaratónkamarát, manžel a otec. Čo všetko sa mu podarilo vybudovať v oblasti cyklistiky sa dozviete v texte. 

 

Dušan Holbík bol srdcom cyklista o čom svedčia aj aktivity, ktoré za svojho života stihol zrealizovať, alebo na nich participoval.

Cyklistike sa venoval už od mladosti, no oficiálny začiatok sa datuje od marca 2002, kedy založil cyklistický klub ŠK CYKLO-TOUR SEREĎ.
Okrem hlavnej aktivity cyklistiky cestnej a horskej, sa klub postupne začal venovať aj cykloturistike a značeniu cyklotrás. Počas celého 16 ročného fungovania sa klub formuje a neustále zlepšuje. Vlastnou prácou členov klubu a spoluprácou s klubmi z okolitých miest a okresov, ako aj s inštitúciami na rôznych úrovniach, sa klub ŠK Cyklo-Tour Sereď radí medzi plnohodnotné, aktívne slovenské cyklistické kluby. Pripravil niekoľko úspešných podujatí
pre deti a mládež z okolitých základných škôl, rekreačných, ale aj profesionálnych cyklistov.

 

 

 

 

 


Medzi najznámejšie zorganizované podujatia, ktoré Dušan pripravoval možno spomenúť:
-----------------------------
• Majstrovstvá Slovenska hendikepovaných športovcov s medzinárodnou účasťou
• Majstrovstvá Slovenska železničiarov
• Sereďmaratón
• Vianočná cyklojazda pre všetkých priaznivcov cyklistiky
• Cyklistika za gulášom - cyklistika spojená s varením guláša, športové hry a zábava
• Cyklománia pre všetkých - súťaž pre deti a cyklojazda pre všetkých v spolupráci s mestom Sereď – projekt Sereď v pohybe
• Časovka družstiev - verejný pretek v spolupráci s mestom Sereď – projekt Sereď v pohybe
• Seriál Cyklosúťaží detí a mládeže pre ZŠ Sereď a okolie
• Nedeľné cyklojazdy pre deti z Detského domova v Sereď
• Značenie cyklotrás medzi Sereďou, Hlohovcom a Šaľou

 

 
 

Za svoje aktivity a výkony si vyslúžil veľa medailí, ocenení a pamätných listov. Samozrejme, že tieto aktivity si vyžadovali veľmi veľa času, príprav a v neposlednom rade aj pochopenie svojej manželky, detí a celej rodiny. Bez toho to proste nejde. Preto Dušan často hovoril, že je vďačný za to, ako sú mu tieto aktivity tolerované a že má takú dobrú podporu.

Po Dušanovi tu zostalo veľa parádnych aktivít a kus výborne odvedenej práce. Veríme, že sa v týchto aktivitách bude pokračovať aj naďalej, ako si to Dušan vždy prial.

Čo dodať na záver. Na záver každého podujatia, alebo akcie si s celým tímom organizátorov Dušan sadol na jedno vychladené pivko a spokojne hovoril,
že sa už teší na repete v ďalšom roku. :)

Odpočívaj v pokoji priateľu!+

 

  


Diskusia (0)