Štart preteku sa blíži | ŠK Cyklo-Tour Sereď

Štart preteku sa blíži

Pridané 16.5.2018. Autor: Lukáš Riha v kategórií: Podujatia
Štart preteku sa blíži

Štart medzinárodných pretekov sa nám blíži. Poďme sa v skratke pozrieť v čom je tento ročník iný a o čo môžu jazdci zabojovať.

 

 

 

Presne o 10.30 hod odštartuje na Námestí Slobody v Seredi 20. mája 2018 v poradí už 13.ročník medzinárodných cyklistických pretekov. Po tomto štarte sa začne príprava detí na 4. Detský cyklomaratónik, ktorý štartuje 11:15 hod. Rovnako bude na námestí občerstvenie a  súťaže, kde budete môcť vyhrať rôzne ceny od našich partnerov. 

 

 

Pár pokynov na úvod...

 

Kancelária bude pre jazdcov pripravená v čase 7:30 - 10:15 hod. No zo skúseností by sme odporučili navštíviť kanceláriu  a prevziať si svoj štartovací balíček skôr max do 10:00 hod, aby ste sa mohli pripraviť na pretek a zaujať čo najlepšie miesto na štarte. Keďže je cena pri online registrácii rovnaká, ako v deň štartu odporúčame sa zaregistrovať a zaplatiť cez internet (max do piatku, kvôli platbe), ušetríte tak v deň štartu ďalší čas. 

V pelotóne môžu jazdiť iba tie mechanické autá tímov, ktoré o to požiadali organizátora a ktorým bude pridelené špeciálne číslo (M1...MX). Z bezpečnostných dôvodov je počet týchto áut limitovaný.

Pelotón bude sprevádzaný policajným doprovodom, riaditeľom pretekov, rozhodcami, motorkármi a sanitkou. Na konci pelotónu budú 2 zberné vozidlá. V prípade potreby budú motorky vyzbrojené vodou. Trasa je označená žltými šípkami.

 

 

 

 Zostáva nezmenené...

 

Trasa a prémie

 

Trasa preteku v tvare osmičky zostáva aj tento rok bez zmeny, rovnako aj čas štartu. Ostrý štart bude približne po 2 km v obci Šintava. Zostáva aj Horská prémia na Havrane (na 70 kilometri) na ktorej je pripravený bufet, teda občerstvenie pre jazdcov na doplnenie energie a Rýchlostná prémia v Dvorníkoch (na 106 kilometri). Výška štartovného a zvýhodnené štartovné zostala nezmenená aj tento rok. Taktiež je to pitný režim od Lucky a obed.

 

 

 

Novinky, ktoré potešia...

 

Noví partneri

 

Popularita preteku sa okrem cyklistov dostáva aj k rôznym firmám a spoločnostiam. „Najviac nás potešila spolupráca s firmami na lokálnej úrovni, ktoré chceli náš pretek podporiť, či už po finančnej, alebo vecnej stránke. Vnímam to, ako rozumný krok k rozvoju športu a podpore aktivít v meste Sereď „ hovorí Lukáš Riha. Tento rok sa dohodla spolupráca s automobilkou ŠKODA v zastúpení spoločnosťou Autoprofit Galanta, ktorá zabezpečuje aj dopravu pre celý konvoj úplne novými modelmi ŠKODA KAROQ. Taktiež podporila týmto modelom aj generálnu testovaciu jazdu pred týmto pretekom.

 

 

  

 Víťaz berie (takmer) všetko :-)

 

Jednou z najväčších noviniek je dres pre celkového víťaza, ktorý sme navrhli pre celkového víťaza v spolupráci s firmou NyNa. Tento model patrí do kategórie profi o čom svedčí aj kvalitný materiál, teda jazdec ho bude môcť nosiť počas celého roka aj na iných pretekoch, či tréningoch.

Taktiež sú to 1,5 litrové fľaše šampanského od Huberta so špeciálnou etiketou ŠKODA Autoprofit Sereďmaratón 2018 pre víťaza každej kategórie. Rovnako bude ocenený aj víťaz Horskej prémie finančnou cenou, vínami a ďalšími vecnými cenami, ktorú venuje obec Radošina. Víťaz Rýchlostnej prémie z Dvorníkov si odnesie financie a balíček vecných cien.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štartovací balíček sa viac zaplnil

 

Okrem štartovacích čísle a čipov dostane každý jazdec banán, multifunkčnú šatku, 1 kg cukru, občerstvenie na Horksej prémii Havran, teplý obed, lístok do tomboly, kde je šanca vyhrať hodnotné a zaujímavé ceny, vecné a sladké prekvapenie a rôzne reklamné predmety od našich partnerov.

 

 

 

Nový riaditeľ preteku

 

Štartovacia listina sa zapĺňa každým dňom menami jazdcov domácich, či zahraničných klubov. „Aktuálne je prihlásených takmer 200 jazdcov z 5 krajín. Teší ma, že sa pretek dostáva do povedomia každým rokom medzi viac cyklistov a na štarte sa objavujú aj mená nových cyklistov. Taktiež sa na štartovacej listine objavujú jazdci, ktorí si tento pretek obľúbili a prídu si znova zmerať sily s konkurenciou,“ hovorí nový riaditeľ preteku Lukáš Riha.

Tento rok to bude pre nového riaditeľa veľká skúška. Pozíciu prebral po Dušanovi Holbíkovi, ktorý zaujal post čestného riaditeľa a zo zdravotných dôvodov si musel dať menšiu prestávku.

 

 

 

Hovorí sa - trinášť Pán Boh pri nás. Veríme, že pretek dopadneto takto bude aj v tomto ročníku a nášmu aktuálne čestnému riaditeľovi Dušanovi Holbíkovi dodá tento pretek dostatok energiu a sily, aby sa dostal opäť do formy a na bicykel. :)

 

 

 


Diskusia (0)