Sezóna 2017 - Report | ŠK Cyklo-Tour Sereď

Sezóna 2017 - Report

Pridané 3.1.2018. Autor: Lukáš Riha v kategórií: ČLÁNKY
Sezóna 2017 - Report

Do konca roka 2017 zostávajú doslova posledné hodiny. Skôr, ako si pripijeme na ešte úspešnejší rok 2018, pozrime sa čo všetko sa udialo v našom klube za posledný rok. 

Rok 2017 so sebou priniesol niekoľko noviniek, zmien a nových plánov o ktorých sme informovali aj v tomto článku. Mal však aj svoje menej svetlé chvíle, kedy sa dvaja členovia klubu zo zdravotných dôvodov museli dať do úzadia. Prajeme im však skoré uzdravenie. ;-)

 

Prípravy na sezónu

 

Od prvých mesiacov sa začalo naplno pracovať na príprave úspešného cyklistického preteku známeho, ako Sereďmaratón nakoľko si tento druh preteku vyžaduje svoj čas a dôkladnú prípravu, ako pre organizátora, tak aj pre samotných pretekárov. V tomto roku chcelo vedenie klubu pre nadšencov Sereďmaratónu pripraviť niečo nové. Rozhodli sa o preto o tri neoficiálne preteky, ktoré viedli po trase preteku a preto dostali názov - Po trase Sereďmaratónu. Pretekári si tu mohli otestovať svoju kondičku a lepšie spoznať trať a svojich súperov. Pretek bol doprevádzaný aj policajným sprievodom a zvedavosť prilákala aj fotografa a reportéra z regionálnych novín. Tento druh preteku si našiel svojich nadšencov a vedenie prisľúbilo v tejto novinke pokračovať aj ďalší rok.

 

 

Nové dresy

 

V sezóne 2018 sa jazdci klubu obliekli do nových dresov, ktoré boli vyrobené priamo v Taliansku. Výrobca dresov Castelli ktorý oblieka aj svetové tímy rozšíril škálu odberateľov aj o náš klub. Po niekoľko týždňovom kolotoči návrhu dresov sa dostavil výsledok v podobe ,ako dnes môžeme vidieť na jazdcoch. Kvalitné a pohodlné materiály pomohli jazdcom v sezóne dosiahnuť krásne výsledky.

 

 

 

 

 

Training camp

 

Ďalšou novinkou bolo tímové sústredenie v Piešťanoch. Nový sponzor klubu Hotel Park Avenue, v ktorom sa uskutočnila aj úvodná členská schôdza, poskytol jazdcom klubu výborné podmienky na tréning. Za výbornú stravu a služby sa tím odmenil sponzorovi prvým miestom na Sereďmaratóne. :-)

  

Sereďmaratón

 

Jedno z najočakávanejších cyklistických podujatí, ktoré si každým rokom získava čoraz viac priaznivcov cyklistiky, príjemne prekvapilo a zároveň potešilo organizátorov aj tento rok. Ako sme uviedli v reporte z tohto podujatia, najväčšiu radosť  im urobil rekord v počte registrovaných pretekárov 264, ktorí sa postavil na štart. V detskej preteku Cyklomaratónik to bolo 41 pretekárov. Rovnako aj pestrosť pretekárov, ktorí prišli až zo 7 krajín. No ešte väčšiu radosť im urobili  jazdci klubu Igor Daniš a Ivan Zaujec, ktorí obsadili 1. a 3.miesto.

  

Cestné preteky

 

Za preteky po Slovensku či už jednorazové, alebo  sériové si jazdci Igor Daniš, Vlastimil Illík a Ivan Zaujec zaslúžia okrem iného aj obrovský rešpekt. Takmer na každom podujatí obsadili jazdci umiestnenie v top 3, odniesli si domov cenné kovy a získali kopec bodov v kategórii Masters. Celkovo išlo o 6x prvé miesto , 4x druhé miesto a 3x tretie miesto. Proste super. :-)

  

Cyklokros

 

V druhej polovici sezóny sa niektorí jazdci zamerali na cyklokros, kde sa častokrát siaha na dno svojich síl. Zo série pretekov Slovenského pohára v Cyklokrose - 9 štartov – skončili v klube krásne  tri 2.miesta a dve 3.miesta.

  

Sponzori

 

Obrovská vďaka patrí samozrejme, ako inak, aj naši starým a novým sponzorom, ktorí nám verili a podporili klub, alebo Sereďmaratón, či už finančne, vecne, mediálne, svojimi službami alebo produktami. Bez nich by to nešlo. Ešte raz VĎAKA.

  

Vedenie klubu

 

Riaditeľ klubu celkovo hodnotí sezónu výborne: „Mám z nej veľkú radosť naplno sa pracovalo od začiatku roka, či už s jazdcami, alebo s prípravou Sereďmaratónu. Niekoľko vecí sme zlepšili niekoľko zmenili. Celková úroveň klubu sa zvýšila a pociťovať to bolo na pretekoch, alebo spoločných stretnutiach. Zdravotné ťažkosti ma trochu obmedzovali v aktivitách, no klub fungoval v poriadku a úspechy sme dosahovali. Je to dobré hlavne pre sponzorov. V blízkej dobe budeme riešiť veci ohľadom sezóny 2018 a budeme vás informovať.

 

 

„Tento rok bol môj prvý vo vedení klubu. Pred začiatkom sezóny ma oslovil riaditeľ klubu Dušan Holbík s ponukou pozície marketingového riaditeľa, kde by som mohol uplatniť svoje skúsenosti z predchádzajúcich klubov a organizovania rôznych športových podujatí. Ponuku som prijal a pustil sa do práce. Tento rok bol skôr poznávací, no zopár nových aktivít sme už uplatnili či už v tréningovom procese, alebo v preteku Sereďmaratóne a spätná väzba je pozitívna, čo ma veľmi teší“ dodal na záver marketingový riaditeľ Lukáš Riha.

 

  :-)

PF 2018


Diskusia (0)