Na bicykli do obchodu 2014 | ŠK Cyklo-Tour Sereď

Na bicykli do obchodu 2014

Pridané 26.12.2014. Autor: Erik Stefanek v kategórií: Podujatia
Na bicykli do obchodu 2014

Po úspešnom úvodnom ročníku, ktorý sa konal na jeseň v roku 2013, aj v tomto roku pripravil cyklistický klub ŠK Cyklo Tour Sereď  pre občanov mesta Sereď a okolitých obcí projekt, ktorý nesie jednoduchý a výstižný názov "Na bicykli do obchodu 2014" .

Ako už z minulého ročníka viete, ide o špeciálny projekt, ktorý uspel v konkurencii viacerých Európskych miest a získal podporu ECF (European Cyclist Federation) a samotnej Európskej Únie.  Už jeho názov prezrádza podstatu projektu, je to motivácia občanov k používaniu bicyklov ako dopravných prostriedkov, a v tomto projekte ide konkrétne o realizáciu bežných nákupov v obchodoch.

Denno denne stretávame množstvo obyvateľov nášho mesta, ale i jeho priľahlých častí, ako navštevujú na bicykloch viaceré obchodné domy v Seredi. Svoje nákupy odnášajú buď v košíkoch na bicykle alebo na nosičoch, v batohoch či prevesené cez riadidlá. Zároveň je však veľa občanov, ktorí aj na bežné každodenné nákupy, obsahujúce len niekoľko položiek, používajú svoje autá či iné motorové prostriedky. Častokrát aj napriek tomu, že bývajú len niekoľko sto metrov od obchodu. Teda nie je len naším cieľom, ale aj  samotnej Europskej Únie, je presvedčiť ľudí, aby vymenili svoje autá za bicykle alebo iný ekologický spôsob dopravy.

  Mottom projektu je: "nakupovanie na bicykli je jednoduché, rýchle a lacné". Každý si z toho vyberie tú svoju časť. Myslím, že mnohí z vás si uvedomia, že okrem týchto výhod robíme niečo aj pre naše zdravie, životné prostredie či pre dopravnú situáciu v meste. Projekt získal podporu viacerých partnerov. Jedným z hlavných sponzorov a aj miestom, kde sa samotný projekt uskutoční, sa stal obchodný dom Kaufland Sereď. Spomenieme ešte partnerov: DEMA bicykle, Cyklocentrum plus Trnava.

Termín konania projektu:

12. a 13. apríl 2014 ; sobota, nedeľa (08:00 - 12:00 hod.) - Registrácia účastníkov, odmeňovanie (reflexné prvky, tovar od partnerov projektu, nálepka na bicykel)

Týždeň od 14. do 20. apríla (v náhodných časoch) - Rozdávanie vecných cien účastníkom, ktorý prídu na nákup na bicykli s nálepkou projektu.


Pravidlá: Každý účastník bez ohľadu na vek sa môže zaregistrovať v dňoch 12.-13.4. 2014 v našom stánku na parkovisku pred obchodným domom Kaufland v čase od 8. do 12. hodiny. Po krátkej registrácii (meno, adresa, kontakt, dve stručné otázky) obdrží každý účastník vecnú odmenu (zaregistrovať sa bude možné aj elektronicky - a to cez formulár na webovej stránke projektu - pre odmenu stačí potom prísť osobne). Nezabúdajte, že odmeníme len prvých 200 účastníkov. Následne, v dňoch 14. - 20.4. prebehne náhodné odmeňovanie tých zákazníkov obchodného domu Kaufland, ktorí prídu na nákup na bicykli s nálepkou projektu, umiestnenej na viditeľnom mieste, a budú zároveň náhodne vybratý našim tímom priamo na mieste. Odmeny do súťaže darovali partneri DEMA bicykle a Cyklocentrum Plus (rôzne príslušenstvo na bicykle, tričká).


Budeme radi ak sa do projektu zapojíte a dáte tak z nášho mesta ten správny signál do Európy. Zároveň podporíte zdravú mobilitu, ktorá skôr či neskôr zasiahne aj našu krajinu, veď rozvoj cyklistiky aký je v súčastnosti sme tu zatiaľ ešte nemali. Verím, že sa tento trend udrží. Na záver ešte poďakovanie autorovi projektu - ŠK Cyklo Tour Sereď, nezávislím súkromným internetovým novinám Seredonline a množstvu ďalších partnerov.

Viac informácii získate na webovej stránke http://www.nabicyklidoobchodu.sk a na facebooku https://www.facebook.com/pages/Na-bicykli-do-obchodu/637248742975525


Diskusia (0)